| MaryEunice a întrebat:

imi puteti spune cate kg ar trebui sa am la 1, 60 m? Dau funda celui care imi raspunde cel mai repede si corect! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu ce greutate ai?
50 de kilograme!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vârsta ta vrei s-o GHICIM?

Ar trebui să ai cam 50 de kg ( +/- câteva ), DEPINDE şi de vârstă...

Eventual, să-ţi introduci datele la linkul următor şi vei vedea :
http://www.dietetik.ro/info/calculator

Toate cele bune.

| 7Roby7 a răspuns (pentru bursuc001):

Nu merge siteul, am 13 ani, inaltime 1, 62, greutate 42 sau 47 kg(dupa parerea mea sunt cam slabut) si siteul imi spune ca am obezitate morbida(care ar trebui sa fie pe la 75-85 kg) si ca greutatea mea ideala ar fi de -17, 75 kg. happy

| bursuc001 a răspuns (pentru 7Roby7):

Bună!

Eu NU ştiu ce ai citit/văzut tu ( ori unde te-ai uitat )...

Site-ul FUNCŢIONEAZĂ, vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Ai "Indicele IMC" de 17, 91; eşti subponderal ( socotit cu greutatea de 47 kg ); iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 25 kg!

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Presupunand ca esti de sex feminin, ar trebui sa spui si varsta ca sa-ti raspund cat de cat corect. Daca ai in jur de 14 ani, cred ca ar trebui sa ai in jur de 50 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai 60 de kg

| bloodandpride a răspuns:

Daca esti fata ar fi bine sa ai in jur de 46-47 kg