| Nuga32 a întrebat:

Bună, in noaptea dinspre joi pe vineri de la ora 5 la 6 am simțit un disconfort la stomac. La ora 7 am vomitat și m-a durut capul toată ziua, febră si greața. Nu știu ce sa fac ma poate ajuta cineva cu in remediu la domiciliu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bea ceai de sunatoare sau musetel si mananca numai paine facuta pezmet.
Ai facut o indigestie urata, care ti-a rascolit stomacul.
Pentru cateva zile nu manca nimic cu carne, sosuri si prejeli, doar supe de zaravat, orez fiert cu legume fierte.
Sanatate maxima!

| TheDarkDragon a răspuns:

Eu cand am patit asa luam Colebil, asta in cazul in care era o indigestie sau ceva de genul. In rest, apa cu lamaie, ceai de menta sau sunatoare si mancare usoara gen supa, paine prajita, chestii de-astea. Normal ar trebui sa treaca in 2-3 zile. Dar asta doar daca nu e de la altceva. Vezi si tu cum te simti maine si poimaine iar daca nu te simti mai bine, mergi la un doctor pentru ca sunt multe probleme care pot da simptome de genul.

| 3824060673 a răspuns:

Pentru siguranță fă și o infuzie cu ceai de mușețel, bagă picioarele în apă fierbinte (să nu te arzi), a doua zi vei afla dacă este răceală, dacă nu e înseamnă că e de la stomac = alimentație rea. Caută să mănânci carne mai rar, maxim de trei ori pe săptămână, legume fierte cum trebuie și de două trei ori pe săptămână pește. În rest fructe, lapte, ceaiuri și apă proaspătă, bună (2 l pe zi).
Sănătate