| Niimmeenniii a întrebat:

In timpul actului sexual, la o anumită mișcare m-a luat o durere groaznica in partea dreapta jos. Apoi m-am simțit o jumătate de oră rău, aveam frisoane și o durere foarte intensă. Apoi am adormit și mi-a trecut. S-a mai confruntat cineva cu o situație similară? Ar putea fi ceva grav? Poate un semn de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii te prezinti la medicul de familie, care in urma consultatiei poate sa ajunga sa stabileasca un diagnostic posibil/probabil si in functie de constatare sa-ti dea o scrisoare medicala de trimitere la spital. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate fi vorba de apendicită.
Dacă se mai întâmplă să ai dureri ar fi cazul să mergi la un medic.

| Niimmeenniii explică (pentru Andreeush):

Ideea e că săptămâna trecută am mai simțit o mica durere in același loc fara vreun efort sau ceva(pur și simplu stăteam) Dar nu am dat importanță pentru că mă durea prea puțin.

| Andreeush a răspuns (pentru Niimmeenniii):

Du-te la medic, nu sta așa.