| anonim_4396 a întrebat:

Bună!

In ultima vreme, mă doare piciorul stang (genunchiul ) destul de tare si mereu trebuie sa il tin intins.
Oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Via321 a răspuns:

Exista mai multe raspunsuri:

1 Poate fii o intindere la nivelul muschilor genunchiului
2 Poate (doamne fereste) sa fie o entorsa
3 Poate sa fie o infectie interioara la nivelul muschilor piciorului
4 Poate fii cauzata de o cazatura
5 Poate fii rezultatul somnului in pozitii ciudate

| R0R0 a răspuns (pentru Via321):

O sa comentez doar la 3 si 4winking
Nu am cazut.Nu in ultima perioada.Mai cadeam cand eram mai tanara
Dorm doar pe spate.E adevarat ca cel putin un picior din nou sta mai ciudat, dar nu credeam ca poate avea vreo legatura...

52 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa faci miscare, pe mine ma durea sub rotula, aveam osul dilatat, dar cu miscarea si cu alergarile usoare m-am scos.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Adica ti-ai revenit?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Da,vreo 2 ani de zile m-a durut, cum venea frigul, venea si stresul din cauza asta, am purtar banda elastica si am facut miscare, acum nu mai am nimic!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai facut sport la scoala atunci? laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru R0R0):

Ce sa zica si el.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Normal, nu doar la orele de sport, mai ieseam cu niste prieteni prin parc la terenurile de fotbal, bagam mare acolo. Tot de la fotbal am patit chestia aia, a intrat un tip cu talpa acolo.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu aș vrea să scap de orele de sport sad

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Fiecare cu propria pasiune si cu propria optiune!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Mda...
Ai și tu dreptate!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

E,na? Nu ma minti?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu obisnuiesc sa mint.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ai ceva personal cu mine, adica, doar comentarii rautacioase la adresa mea, ce s-a intamplat?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Dar nu am facut afirmatii ''rautacioase.'' Am zis sa glumesc, dar se pare ca nu am cu cine. Parca ai zis ca stii de gluma. Nu te-am jignit cu nimic. Imi place sa ma bag in seama cu tine, dar daca ti se pare prea mult, nu o voi mai face.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Stai ma linistita, glumesc. In mod special am pus intrebarea sa vad cum reactionezi, stai calma, nu ma supar, nu am probleme la capatanarolling on the floor. Ai luat plasa la faza asta, ai crezut ca m-am suparat. Deci, nu.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Serios acum, ai speriat (cu ghilimele) fata.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing Imi place ca esti optimist. Si eu am glumit. Nu m-ar fi interesat in mod cert daca te-ai fi suparat sau nu.
Am vrut doar sa iti testez limita. smug

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Oo. Probleme ^^

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai da, de ce te-ar interesa de un strain daca e suparat sau nu, bravo! Ma lua rasul in timp ce-ti tastam intrebarea aia, deci in niciun caz nu eram suparat/afectat.

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Inca ce probleme laughing))

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Sau poate nu esti chiar un strain.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Sau laughing sa fim rai laughing

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

laughing))
Clar!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt mai multe cauze. Intinderea ligamentelor, o leziune, asta daca ai facut un efort mai mare in ultima vreme. Mai ales ca articulatia genunchiului sustine greutatea corpului.
este necesara o vizita la ortoped. Pentru ca durerea poate evolua. Eu cand eram mic ma dureau articulatiile ingrozitor. Plangeam de durere. In majoritatea serilor. Dar datorita medicului s-a rezolvat.
Si scuze ca am raspuns acum. Dar dupa cum stii nu mai primesc notificare sad
Sper ca te-am ajutat oarecum

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mersi mult!
Uita-te la Cereri.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Mereu ma uitamhee hee
Si nu qparea. Ma rog. Acum a mers ^^
Si serios. Nu te juca cu astea. Mergi la ortoped. Sau incearca ceva unguent. Stiu cateva care pe mine m-au ajutat.

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mersi mult ca te ingrijorezi pentru mine, dar nu stii toate detaliile. Exista ceva ce ma opreste sa fac asta.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

A... bine. Nu vreau sa te deranjez cu astea. Imi poti spune prin felicitare daca e. Dar in fine. Cum ai zis. Nu stiu doate detaliile.
Dar trebuie sa faci ceva sa te faci bine.

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Esti asa de treaba! big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Mersi. :*

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cu plăcere! laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Eu zic sa nu ne bagam laughing

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Și eu! laughing

| Idkidk a răspuns:

Eu am făcut asta la gleznă de multe multe ori. Sigur ai făcut o mişcare greşită, şi acum ai o întindere, cel mai probabil, o venă unde nu trebuia să fiewinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ai facut o miscare gresita sau o intindere.

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce să fac in cazul acesta? sad

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Si pe mine ma doare geninchiul...dar eu fac si dans si la unele miscari ma opresc pentru ca ma doare foarte tare. Ai putea sa mergi sa iti faci o radiografie sau sa te dai cu o crema. Ai putea sa porti o fasa elastica care sa iti tina genunchiul mai intins

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult!

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

N-ai pentru ce

| GabrielICG a răspuns:

Poate te doare pentru ca nu faci destula miscare sau ai lipsa de calciu, magneziu

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Mersi pentru răspuns.
E penal laughing))

| IngRid233 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un medic, el stie cel mai bine daca e vorba de o problema de sanatate!

| ciobi123 a răspuns:

Poate sa fie din cauza alimentatiei. Asa am patit si eu, dar la ambii genunchi. Daca stateam cu ei stransi, aveam o durere groaznica. Si incearca sa faci miscare mai multa, cum ar fi alergat sau sa te plimbi, chiar daca tot simti durerea

| R0R0 a răspuns (pentru ciobi123):

Si ai trecut peste?