| justDaisy a întrebat:

In urma cu 3 luni mama mea a fost operata de cancer la san iar in momentul de fata face chimioterapie. Intrebarea mea este : ce are voie si ce nu sa consume? Vreau sa stiu exact ce alimente. Multumesc daca ma puteti ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In princpiu trebuie sa se alimenteze sanatos si bogat in proteine. E bine sa evite orice chimicale si conserve, sa manance fructe si legume proaspete, precum si carne slaba fiarta sau gratar (nu pui, fiindca are hormoni, ci vita sau peste).

| Azµre a răspuns:

Aceste lucruri trebuiau discutate cu medicul! Numai un medic știe cu exactitate ce trebuie să conțină acel regim.

| camelis a răspuns:

Din cate stiu eu e bune sa manace splina sau ficat cat mai in sange si sfecla rosie ca sa aiba hemoglobina mare si sa nu ii fie rau