| EllenaAura08 a întrebat:

Bună, in urma cu 6 zile am făcut o întrerupere de sarcină, in ziua respectiva am sângerat foarte puțin. Astăzi la 6 zile după întreruperea am dureri îngrozitoare de abdomen, care de altfel este foarte tare și am început să sângerez, credeți că ar trebui sa mă ingrijorez sau este ceva normal? Din cate am citit menstruatia bine undeva la 28 de zile după chiuretaj.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia prezentata si precizata, este cu totul anormal ca dupa trecerea a 6 zile de la data la care a fost efectuata intreruperea de sarcina sa mai existe dureri atat de intense. Este necesar si absolut obligatoriu sa te prezinti la medicul care a efectuat avortul pentru a stabili daca nu au ramas resturi neextrase de placenta sau alte tesuturi sub forma unor ramasite in uter. Multa sanatate!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu mi se pare in regula sangerarea si durerile mai mari, dupa 6 zile.
Suna-ti medicul care ti-a facut intreruperea, mergi sa te consulte!