| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu o luna am avut un accident rutier in urma căruia a rezultat o fisura a unei vertebre lombare L2. Atunci nu m-a durut capul deloc, insa de vreo 2 zile ma doare un os al gâtului, la ceafa. Am Senzația de arsura si uneori durerea coboară pana pe umeri. ( nu ma doare coloana, nici vreo vertebră a coloanei). Luni merg la medic pentru recuperare, dar pana atunci ca rog sa ma ajutati cu niște sfaturi, deoarece nu locuiesc in oraș nu am posibilitatea sa merg decat luni. Are aceasta durere vreo legatura cu accidentul chiar daca pana acum 2 zile nu a durut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Îmi cer scuze, dar asemenea întrebări nu se dau pe TPU, oricum te-aș sfătui să pleci imediat la medic pentru reexaminare, și nu face mișcări bruște, poți face complicații. Baftă!

| Anabelalala a răspuns:

Ok @bpr_Vlas_1997. Asta știam si eu, mersi