| petruu a întrebat:

in urma cu trei saptamani am avut un incidenta cam neplacut,, s-a intamplat sa ma julesc pe nas ..am lasat ca acea julitura sa prinda coaja iar dupa o saptamana si ceva a cazut. dupa ce a cazut a inceput sa se inroseasca locul unde am avut julitura si acum arata ca si cum a patruns in piele acel semn. se vede foarte urat mai ales ca este si pe nas iese prea mult in evidentacrying. intrebarea mea este dac exista vreun unguent ceva care sa faca sa dispara acea julitura? sau altceva care sa isi recapete culuarea pieli

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu cred ca exista. Dar acolo e pielea sensibila. E normal sa arate asa vreo luna. Da-te cu alifie de galbenele, si cand iesi prin lume incearca sa furi fondul de ten al mamei, surorii, prietenei, si maschezi happy

| petruu explică (pentru SefaTa97):

Si alifia aia de galbenele ce efect are cu timpul o poate readuce la culoarea pieli?

| SefaTa97 a răspuns (pentru petruu):

Nu. ea doar ajuta la cicatrizare. Nu cred ca exista ceva ce readuce. e normal sa stea un timp mai roz pentru ca ma repet, e sensibil locul.

| petruu explică (pentru SefaTa97):

Bine voi incerca