| AlexandraDaria2015 a întrebat:

În urma unor analize, mi-a ieșit prolactina crescuta (758.6),valoare de referință fiind 102-496 µIU/ml. Îmi doresc un bebe, încerc de abia 3 luni însă as vrea sa știu dacă din cauza acestei valori a prolactinei nu rămân însărcinată. Va mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie cu analizele sa ti le citeasca, noi nu stim, ce varsta ai?

| ancaval a răspuns:

Cum stai cu tiroida?
Mergi la medicul de familie să îți dea bilet de trimitere la endocrinologie.

| ancaval a răspuns:

Caută un medic endocrinolog care lucrează cu casa de asigurări, să faci analizele gratis, în caz că ești asigurată.