| Usefulaid a întrebat:

În urma unor lovituri la ambele unghii de la degetele mari de la picioare, la termen de un an una dupa alta, acestea mi-au cazut. Au crescut, insa s-a format o ciuperca la ambele de foarte multi ani. Nu m-am chinuit deoarece aceasta a avansat foarte greu, iar in prezent a ajuns la un stadiu care ma deranjeaza. Acum un an si ceva am mai fost la doctor si mi-a recomandat o crema si un gel, insa nici nu m-am tinut si nici nu mi s-a parut ca da roade (ceea ce era de asteptat, deoarece ciupercile unghiilor se trateaza foarte greu), citind pe net mai mult articole despre acestea, am dat si de un ulei, insa nu-i mai stiu denumirea, cum ar fi foarte bun si le-ar intrece pe toate. Ce imi puteti recomanda? Daca stiti ce fel de ulei e bun pentru asa ceva sau orice altceva? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

''ciupercile unghiilor se trateaza foarte greu''
''ciuperca la ambele de foarte multi ani''
De asta se trateaza greu pentru ca oamenii stau cu aniiwinking ca s-o mai si imprastie la altii.
Du-te la medic din nou si tine-te de tratament, poate dureaza ani s-o tratezi.
Lasa uleiurile pentru secolul XIV cand nu exista altceva si oamenii credeau in minuni si mixturiwinking

| Teo29 a răspuns:

Lasa uleiurile si tampeniile, cauta alt dr. dermatolog bun, zi-i tratamentul recomanda si ca nu te-ai tinut de el. Apuca-te serios de ce iti prescrie acesta si se va rezolva.
AI rabdare si perseverenta