| anonim_4396 a întrebat:

In urma unui control ginecologic mi s-a prescris un tratament cu Tinizol mie si prietenului meu. Ar trebui sa-l luam in acelasi timp amanandoi, dar daca il iau acum si el mai tarziu are ceva? Este plecat din oras pentru cateva saptamani iar eu trebuie sa merg iar la control in 6 august. Daca ne abtinem de la sex o perioada dupa ce ia si el tratamentul are ceva? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Peridava a răspuns:

Trebuie sa-l luati in acelasi timp. Sau, sa va abtineti de la sex pana termina si el tratamentul. Altfel, boala se retransmite si ati facu tratamentul degeaba.