| Andruta99 a întrebat:

Infectiile cu transmitere sexuală ies la analizele de laborator clasice? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca prin analize clasice te referi la hemograma, nu

| Simpatic a răspuns:

Ce reprezinta analizele clasice fata de cele moderne?
BTS bolile cu transmitere sexuale se vad din analize facute din sange, dar fiecare afectiune are o anumita perioada de incubatie care este necesara pentru ca acel microb, virus etc sa se poata vedea in functie de ce anticorpi dezvolta organismul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, analizele generale de sange nu arata si colile cu transmitere sexuala.
Asta trebuie tu sa soliciti sa faci separat, test de HIV, hepatita B si C, HPV, samd