| anonim_4396 a întrebat:

Buna, injectiile cu cefort de 1 g fara xilina adica doar cu apa pentru produse injectabile sunt mai dureroase ca moldaminul sau nu, durerea persista mult dupa injectie, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pot fii mai dureroase ca moldaminul.
Dar sincer, cred ca ti-am mai raspuns acum cateva saptamani la intrebarea asta...
Durerea nu persista, fiindca serul se imprastie si daca momentan doare locul, dupa putin timp, nu mai doare.

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Solutia SALINA injectata in muschi este cea mai dureroasa. Mai ales intr-un muschi mare, cum ar fi the mighty ass.

| Vântulalb a răspuns:

De atata vreme intrebi de asta, incat nici nu mai cred ca ai nevoie de tratament. De cand intrebi, te vindecai. Si nu se fac "cu apa" ci cu ser fiziologic.