Întrebare recomandată | AnaQ a întrebat:

Întreb pentru cineva, întrebare doar pentru cine are cunoștință de cauză: se poate lua Vermox ( pentru oxuri) in combinație cu antibioticul Klabax și probioticul Linex forte? Mulțumesc!
Dau funda celui mai bun răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kepler22b a răspuns:

Klabax este un antibiotic ce oprește înmulțirea bacteriilor(microbilor)in organism de toate felurile chiar și bacteriile cele bune au de suferit. Iar utilizarea unui probiotic este recomandata de către medici. Chiar nu ar trebui sa lipsească din tratament. Totuși pentru mai multe informații. Este bine sa va adresați unui medic de specialitate

| AnaQ explică (pentru kepler22b):

Eu am întrebat altceva. Citeste cu atenție.