| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare adresata mamicilor care alapteaza. Am o problema intestinala iar medicul gastroenterolog mi-a prescris salofalk 500mg, 6 pe zi, spunand ca il pot consuma chiar daca alaptez. Azi m-am uitat pe prospect si am vazut ca medicamentul poate trece il lapte si acum sunt in dubii...nu vreau sa fac rau copilului. Mai sunt persoane care au fost sau sunt in aceasta situatie? Bebe are 5 luni, incerc sa il trec pe lapte praf insa nu prea vrea...
Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Medicul de familie ce a zis? Bănuiesc că mergi la consultații!
Ești liberă să întrebi orice, dar medicul are dreptul să te vadă și să îți răspundă la întrebări.