| 8irina8 a întrebat:

Intrebare pentru fete, am 20 ani si menstruatia imi vine de 2 ori pe an si foarte putin. Este una din voi care a avut asa ceva? Sau cunoasteti ceva despre asta? Nu cred ca e normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ma mira ca ai deja 20 ani si nu te-a dus capul sa te consulti cu un medic!

| Adry05 a răspuns:

Si de ce nu te duci la doctor ca n-am inteles? Nu, nu e normal deloc.

| SkyPilot a răspuns:

Categoric nu este normal. Trebuie sa mergi la un ginecolog bun care sa iti puna un diagnostic si sa iti dea un tratament pentru rezolvarea problemei.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

20 si nu ti-a dat prin cap o data sa mergi la medic laughing)))))

| ibaal a răspuns:

Normal este sa ai menstra lunar! Mergi la medic!

| 2EXA a răspuns:

Am mai auzit cazuri de genul. Unei fete ii venise o data la 9 luni.Nu e normal, e o dereglare hormonala.S-ar putea sa mearga cu anticonceptionale.Du-te la doctor si vei rezolva treaba.Nu sta asa ca nu e okay.

| Rotazi a răspuns:

Sigur nu e normal. Dar pana la varsta asta, nimeni nu te-a indrumat la medic?
Mergi numaidecat la medicul tau de familie, sa-ti dea trimitere la specialist.