| Irina52 a întrebat:

La cabinetul ginecologic de stat cauterizarile ginecologice se plătesc sau sunt suportate de către casa de asigurări?
Precizez ca sunt eleva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Buna, nu se plateste, dar stii cum e la noi, asteapta medicii donatii suplimentare chiar daca mergi cu trimitere.

Mai bine mergi la privat, dai cam tot acolo dar stii ca nu iei si vreo boala.

Cauta un medic bun, chiar si pentru o a doua opinie, poate nu ai nevoie de o cauterizare pana la urma.

Sanatate si toate cele bune!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde! Daca este medic si cabinet privat se plateste, daca este la spital si medic de stat, este suportat de stat.