| MaliMal23 a întrebat:

Buna, la cât timp apar primele semne de sarcina și care ar fi acelea?
Trebuia să îmi vina mensturaita de 10 zile si nu a aparut in schimb mi-au aparut pete de sânge, am făcut multe teste dar toate sunt negative, ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Perioada variaza in functie de cum ai ciclul si cand ai facut sex dar testele de sarcina vor arata ceva abia dupa vreo 2 saptamani de la contactul sexual. Daca dupa 2-4 saptamani e tot negativ inseamna ca nu esti insarcinata.

| TheGentleman a răspuns:

Primul semn de sarcină este absența Ciclului Menstrual.

| alebarim89 a răspuns:

Buna. Daca ai facut mai multe teste de sarcina si au iesit negative si ai zece zile intarziere atunci nu esti gravida, poate fi alta cauza lipsa sau intarzierea menstruatie, daca cumva a aparut o a doua liniuta oricat de slaba si de mica la vreun test de sarcina atunci este pozitiv, iti recomand sa il faci dimineata la prima urina. Alte simptome (varsaturi greata etc )apar mai tarziu sau chiar deloc, cel mai bun mod de a afla este testul de sarcina.