| Utilizator99 a întrebat:

La ecografia intravaginală s-ar vedea o sarcină? Precizez că inainte de ecografie au fost facute 3 teste de sarcină, toate negative, iar ecografia a fost făcută la 5-6 săptămâni de cand nu a mai fost contact sexual. Intre cele 3 teste a fost o distanță de 4-5 zile. Se poate să fie sarcină? Sunt prezente dureri în zona pelvină și de asta mă gândesc la sarcină. Nu știu daca zic bine sau nu. Astept raspunsuri. Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Se poate vedea pentru ca vizualizeaza mai bine, in special daca este extrauterina.

| Utilizator99 explică (pentru AdelinaC):

Deci să înțeleg că dacă nu s-a văzut nimic acolo + cele 3 teste de sarcină negative, există posibilitatea de a nu fi însărcinată? Ginecologul a mai spus și că am ovare polichistice, ceea ce îmi îngreunează mult reproducerea.

| AdelinaC a răspuns (pentru Utilizator99):

Inseamna ca nu esti insarcinata