| IOana1220 a întrebat:

Buna,la operatia de septoplastie(deviatie de sept)iti indreapta si nasul sau doar te ajuta sa respiri mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ambele
iti si indreapta nasul, te si ajuta sa respiri mai bine, din cauza ca, un nas stramb practic poate bloca o nara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei aceste operatii se fac pentru un nas botit.
Am auzit ca unii au facut operatia dar degeaba, nu i-a ajutat cu nimic la respirat
Aici eu nu mai inteleg nimic.
Cum?
Nu s-au egalizat fosele(nazale) s se respira egal?