| RoseBlack01 a întrebat:

happy La princess club Bucuresti sunt oameni cu hiv, sida? Cum imi dau seama daca au? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Prietenul tau se poate simti rau si fiindca nu doarme noptile si consuma alcool, nu fiindca ar fi luat vreo boala.

| floresdemayo a răspuns (pentru pufulescu):

Ah, gând la gând. happy

| RoseBlack01 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Dar intrebarea mea este daca in princess club bucurrsti sunt persoane cu hiv. Si cum iti poti da seama. Mda...acel amic de-al meu cam frecventa acest club. :p

| floresdemayo a răspuns (pentru RoseBlack01):

Indiferent de club, nu există un detector de HIV-uri, la intrare! Nu ai cum să îți dai seama că unul are, iar celălalt nu. Nu poartă un ecuson în piept, care să te avertizeze.
Pot exista oriunde oameni, care nici măcar nu știu că sunt purtători de HIV. Pot afla întâmplător, doar în urma unor analize de rutină. Înțelege, nu e ca atunci când cineva se droghează. În acest caz, pot exista semne vizibile ale consumului.
Și de ce ești atât de îngrijorată de "prietenul" tău? E problema lui cu cine s-a cuplat în acel club, sau până "unde" au ajuns împreună. Hiv/ sida și alte boli, nu se transmit, așa cum îți imaginezi tu, doar dacă atingi un om, ori dacă dansezi cu el. : )
Caută pe google: Cum se transmite HIV. Și afli răspunsul la toate întrebările care te neliniștesc.

| marianyonutz93 a răspuns:

Fute-te cu ei si vezi daca dupa un timp iti cade parul sau ceva inseamna ca da.

| RoseBlack01 explică (pentru marianyonutz93):

In primul rand nu ziceam de mine. Eram curioasa deoarece un fost coleg de scoala, care-mi este si prieten destul de bun, colinda cluburile de vreo 2-3 ori pe saptamana. Si in ultima vreme se simte mai rau din cauza asta na...nu stiam dce ce. Si inca nu stiu. Mda.

| marianyonutz93 a răspuns (pentru RoseBlack01):

Pui niste intrebari stupide, prietenul tau poate era constipat!

| floresdemayo a răspuns (pentru RoseBlack01):

Nu-i mai simplu să își facă analizele? Va afla adevărul adevărul. Decât atâtea frământări/neliniști care l-au cuprins, e mai bine să afle ceva cert. Sunt laboratoare, care fac astfel de analize. Să se intereseze, să afle ce investigații fac fiecare.
Însă, cred că își face griji degeaba, poate că consumă băuturi pe stomacul gol, ori consumă droguri, ori nu doarme nopțile, poate de aici are și stări de rău, de leșin. Pot fi atâtea motive. Trimite-l la medic.