| crazyman12 a întrebat:

Buna,luna aceasta ar trebui sa merg cu familia in Anglia la tatal meu,dar problema este ca trebuie sa mergem cu avionul...mie nu mi-e frica deloc, dar mama are o fobie de avion.Am incercat si eu si o gramada de alte persoane sa o convingem,la psiholog nu vrea sa mearga si doar spune ca nu merge ca i se va face rau de la presiunea de la altitudinea inalta,chiar daca avionul este presurizat.Ce as putea face, eu chiar imi doresc sa merg...alte optiuni nu am.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei123654789 a răspuns:

Daca nu vrea nu o poti obliga.Sansele sa te prabusesti cu avionul sunt mici dar sunt.1 la 1000 in statistici.Iar faza cu presiunea e un motiv evocat in plus.Mai roag-o si explica-i cum sta treaba, iar daca nu vrea asta e.

3 răspunsuri:
| Shagrath19 a răspuns:

Nu poti sa te prabusesti cu avionul, deoarece are multe rezerve si sisteme de maxima siguranta, nu ai ce pati, crede-ma, am mers cu avionul cam de 12 ori si inca is in viata.Cel mult la aterizare se va aude niste sunete ciudate de la trenul de aterizare. Daca esti cu un avion de pasageri, nu ai ce pati, ca pasarile nu ajung la el ca sa intre la motor sau de genu, daca esti cu un avion de mici dimensiuni risti mult deoarece pot ajunge multe obiecte la el... Funda?

| Andrei123654789 a răspuns (pentru Shagrath19):

Daca nu te poti prabusi, atunci cele ce se prabusesc de ce se prabusesc?

| Shagrath19 a răspuns:

Familia mea are avion de mici dimensiuni si nici de vrei nu te parbusesti, atunci cand ii pierzi controlul, se porneste imediat pilot automat.Dar imagineazati avionul de pasageri, cate rezerve are...