| Dea2Mom a întrebat:

Buna, m-a muscat bebe de san acum 3 zile????s-a facut efectiv gaura, s-a facut si puroi, m-am tratat cat de cat dar ma doare insuportabil la atingere si pe tot parcursul alaptarii, se poate intampla ceva la san? Mulțumesc anticipat ????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca s-a facut puroi, mergi la medicul de familie sa te vada si sa-ti dea unguent cu antibiotic, sau ce considera medicul.

| sierra1 a răspuns:

Lasă intrebările pe site-uri și fuguța la medic!

| Brizbriz a răspuns:

Musca-l si tu pe el
dap, SUNT SADIC
de ce?!?
pentru ca raspunsul e asa de evident ca nu imi vine sa cred ca intrebi...

mergi IN PANA MEA la medic... ffs

| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi la doctor dacă e puroi, ca nu e in regula. Mai ales ca sânul e o zona sensibilă, plus ca trebuie sa și alăptezi. Nu e de joaca.

| Mopmop a răspuns:

Intrerupe alaptatul si mergi la medicul de familie!
Multa sanatate va doresc la amandoi!

| 3824060673 a răspuns:

Dezinfectează odată la 12 ore, dacă nu scapi de infecție este altceva și trebuie să afli ce e.
Sănătate

| Dea2Mom explică (pentru 3824060673):

Am scapat de infectie, ieri am curățat foarte bine si am lasat sa se usuce, astazi s-a închis rana dar se simte in zona sfarcului niște galme, multumesc frumos pentru raspuns

| 3824060673 a răspuns (pentru Dea2Mom):

Pentru puțin. Mă bucur, să ai grijă de tine și de bebe. Seară faină