| anonim_4396 a întrebat:

M-am lovit putin la picior in urma cu 2 luni si mi s-a innegrit, dar nu a mai trecut.nu ma doare, dar arata inestetic. Ce pot sa fac ca sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Daimond...unul din cele mai stupide raspunsuri citite.ti s-a" innegrit" cum spui tu deoarece unele capilare s-au spart iar sangele a ramas acolo => vanataie. Iti recomand sa mergi la farmacie si sa iti cumperi un tub de venogol.

1 răspuns:
| dyonline88 a răspuns:

La fel are si bunicul meu, care a jucat fotbal in tinerete si a fost lovit de multe ori in tibie.Nu il doare dar a ramas pigmentatia aia.A mers la dermatolog, i-a dat ceva crema, dar nu stiu daca pentru decoloratia aia.Incearca sa mergi la dermato vezi ce iti spune.sanatate!