| Crescent a întrebat:

Buna! M-am operat de deviatie de sept acum zece zile. Am mai mers la control de atunci, si ar mai trebui sa merg poimaine sa imi scoata doua fire. Ideea e ca in una din nari am simtit ceva. Cand m-am uitat, am vazut ceva ce cred ca e unul din acele fire. E relativ aproape de nara, si ma gandesc sa nu cada cumva. Ar trebui sa merg mai repede la doctor sau sa mai astept putin ca nu se intampla nimic?
Sa raspunda doar cine are idee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Nu stiu daca ti-a explicat doctorul, important e sa nu-ti bagi degetul in nari acum, inca esti in recuperare. orice e acolo lasa acolo iar cand ajungi la doctor, daca te jeneaza tare atunci mergi direct la doctor, daca nu, asteapta pana la consult.
Si eu cand am fost operata m-am tot uitat si am simtit chestii dar m-a linistit medicul, recomandat la fel sa nu umblu sa nu ating, si mi-a adus aminte ca odata ce devenim constienti de ceva o sa ne deranjeze, important este sa ne gandim la altceva la fazele astea.