| anonim_4396 a întrebat:

M-ati putea ajuta si pe mine? Am 15 ani iar cam de 3 ani a inceput sa ma doara genunchiul drept. Imi pocneste de cate ori ma aplec iar daca ma aplec de mai multe ori ma doare ingrozitor( de aceea nu pot sa fac nici genoflexiuni) parca mi se pune ceva pe genunchi( asa simt). Anul trecut a inceput si la genunchiul stang: s-a umflat foarte tare, am fost la doctor si m-a internat in spital, mi l-a pus in ghips 2 saptamani si apoi nu mi-au mai facut nimic. Problema e ca inca ma dor iar uneori chiar foarte tare. Cand ma aplec ( ca si cum as sta in genunchi), nu pot sa stau mai mult de 1 secunda, chiar si asa cand ma ridic durerea e ingrozitoare, nu o mai suport. Va rog dati-mi vreo sugestie ca nu mai stiu ce sa fac, doctorii astia nu-mi fac nimic iar eu mor de durere. please help me

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| titi_1218 a răspuns:

Cred ca ai reumatism sau artrita, eu tot am si am 17 ani...acelias simptome le am si eu mai bine mergi la medic si spune-i exact asa si vezi ce iti va spune, sau daca ceva cauta mai multe informatii despre aceasta boala pe net, ea de obicei se transmite genetic undeva la 2 sau a 3 generatie. dar cel mai bine mergi la medic ...sanatate! pa-pa

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Fa o radiografie la un spital care are medici bine pregatiti profesional, si in urma acestei radiografii, vei afla ce probleme ai la genunchi. Si eu am avut astfel de probleme si m-am deplasat la Iasi la un spital cu renume si acum nu mai am nici o problema. Sanatate!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ia o trimitere de la medicul de familie si mergi la un cabinet privat la un medic reumatolog, fa asta cat mai repede.

| mioara a răspuns:

O biorezonanta si medicamente naturiuste de la calivita

| starchewer a răspuns:

Din scola care am facut-o eu (si nu e vorba de liceu) big grin as zice ca e cazul uneu gonartroze sau inflamatia articulatiei genunchiului sau durerea mai poate cauzate prin sedentarism si ca tabel clinic insuficienta functionala a articulatie genunchiului printr-o redoare articulara sau aderenta lichidului sinovial la suprafata articulara. big grin daca nu ai inteles nimic ...mergi la doctorul de familie sa iti dea o trimitere la un cabinet de specialitate, in cel mai rau caz interventie chirurgicala in cel mai bun caz kineto
Offtopic... TPU ma cam enerveaza robotelul asta al vostru... waiting

| hasegawa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le spui parinti-lor de durerea care te supara.Incearca sa gasesti un ortoped si sa faci niste radiografi sau IMR la picioare sa vada ce este inauntru oaselor, nu numai ce este in afara.Multa sanatate, iti inteleg perfect durerea, eu am o boala care imi provoaca aceste dureri, fara sa le pot trata.

| 31957319 a răspuns:

Cauta un cabinet specializat, chiar daca este particular.
Inainte ai putea sa iti faci asigurarea de sanatate, sa fi asigurat.
Dupa care du-te la un cabinet, sa iti faca raze-x, sa un cotrol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O radiografie, un test Aslo (reumatism), determinările de vitamine.
Schimbă doctorul că habar nu are să te trateze.
Așa se întâmplă în România, ai ajuns pe mâna lor, adios!
Pa, pa.

| catel a răspuns:

Iteste mai mult ce miraculoase sunt produsele apicole. O sa descoperi cate boli pot sa invinga. Merita incercat mai mult pentru. prevenire. In cazul tau nu stiu ce sa zic, nu te lasa operata. Am avut ceva de genul tau si imi sarea genunchiul de la loc, dar la mine din cauza fortarii tendoanelor (sport). Majoritatea doctorilor au spus "cutit". Nu am fost de acord si dupa vreo 2 ani de rabdare si atentie(ca imi sarea genunchiul de la loc), m-am intalnit cu un barbat care participa la concursuri de maraton si mi-a spus: efort fizic pe bicicleta dar nu in forta, usor sitreptat sa se formeze muschii din jurul genunchiului. Au trecut aproape 10 ani si nu mai am probleme, dar nici sport nu am mai facut(fotbal, s. a. dure), decat alergari usoare. Am trecut si peste un ulcer, diabet, toate cu produse apicole si de la aloe. Pt detalii http://catel.sunphoto.ro/autotratamente
http://sanatateanoastra-catel.blogspot.com/
sau ma gasiti pe mess dog.catel