| Issabelle6789 a întrebat:

Ma adresez aici fetelor in special.Acum 5 ani am fost operata de chist ovarian. Dupa aceasta operatie am avut intruna dureri de burta (mai bine spus de ovare caci durerile sunt foarte jos) care coborau spre zona intima.Am fost pana acum si la doctorul care m-a operat dar si la alti doctori din strainatate (locuiesc in Germania). Nimeni nu gaseste nimic in neregula.Am de asemenea si dureri in timpul actului sexual si urinez cam de 10-15 ori pe zi.Mi-au facut pana si o colonoscopie dar tot nu au gasit vreo problema.A mai trecut cineva prin asta? Nu stiu ce sa mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Willis a răspuns:

Soția mea a fost diagnosticată cu, chist, și după câteva vizite la doctor, a ajuns să facă, acupunctură pentru treaba asta. După vreo 10 - 20 de ședințe, a făcut ecografie și chistul se micșorase considerabil. Cam de la 1, 5-2 cm, la 0, 5 cm (5mm).A mai făcut iar cam 10 ședințe și după ecografie, chistul nu mai era. Asta și cu regim individual spus de medic. Încearcă și așa, poate vei avea surpriză plăcută și va trece.

| Issabelle6789 explică (pentru Willis):

Multumesc pentru raspuns doar ca problema la mine este ca am dureri de burta.Chistul l-am avut acum 5 ani...era in prima faza de 5 cm iar apoi a crescut pana la 8 cm.

| Willis a răspuns:

Cu acupunctură, poate că dispare și durerea. Are multe aplicații chestia asta. Vorbește cu cineva care face și vezi ce părere are.

| Issabelle6789 explică (pentru Willis):

Bine.Multumesc pentru idee.O zi frumoasa