| diana04 a întrebat:

Bunahappy, ma doare in partea dreapta jos, oare o fi apendicul? mi frica sad. daca nu e ce cred eu, ce ar putea fi? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poate fi si o anexita. Daca durerile apar la efort,atunci poate fi, asa cum spui, apendicita.Trebuie sa vezi cand sunt mai intense aceste dureri si mergi la medic!

| katy a răspuns:

Pancreasul sau apendicul.de ce nu te duci la medic?

| Epurean a răspuns:

Eu cred ca e o simpla durere musculara. Daca ar fi o boala,ex apendicita ai avea si alte simptome ( greata,indispozitie,febra, etc). Pancreasul de obicei doare cam pe unde e stomacul, dar daca ai pancreatita te duci singura la doctor happy... chiar si la apendicita

| Camelia_9492 a răspuns:

Ai putea avea o pancreatită...nu vreau să te sperii, e părerea mea.Fă-ți neapărat un control dacă e cazul...ecografia nu este relevantă în general. poate apărea de la stres. Ai grijă de sănătatea ta. Succes.