| Winners10 a întrebat:

Ma doare si pe mine spatele in partea stanga undeva prin zona rinichiului, putin mai jos... ce pot face, ma doare cam tare? ceva pastile sau nu stiu... orice

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să mergi la medic, nu lua medicamente după ureche.
Sănătate!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de cauza acestei dureri...

TREBUIE să mergi cât mai curând la medicul de familie pentru un control şi, eventual, Trimitere la medicul specialist sau la investigaţii suplimentare!

Până atunci, pentru a atenua temporar aceste dureri, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Ketorol/Ketonal, Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), etc.

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat