| AncaGhergheru a întrebat:

Bună, ma întrebam cât timp e recomandat sa stai în casa în caz ca ai pneumonie. Dacă e mai mult de 3 săptămâni atâta timp cât am scutire nu ar trebui sa fie o problema la motivarea absentelor la școală nu? E de ajuns sa aduc scutire de la medicul de familie sau trebuie sa ma duc la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu trebuie. Ai pneumonie. Stai acasa, respecta tratamentul! Nu are rost sa te îngrijorezi plus ca la scoala nu ai ce cauta bolnav.

| AncaGhergheru explică (pentru Donsavas):

Mulțumesc mult ca mi-ai răspuns îmi făceam griji, nu greu nota scăzută la purtare sau ceva doar pentru ca am fost bolnava!

| Donsavas a răspuns (pentru AncaGhergheru):

Bolnava* scuze. Multumesc pentru raspuns si pentru funda! Sănătate grabnică!