| andreea20012 a întrebat:

Buna, ma numesc Andreea am 18 ani și sunt însărcinată in 3 luni, și de 2 zile vomit ceva galben amar, Menționez ca este prima sarcina și este prima data când vomit așa…. M-ar ajuta mult un răspuns de la voi!
Multumesc pentru înțelegere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei fi o mamica fericita.E normal sa ai starile acestea.Ai grija de tine si nu fa efort brusc. Eventual poti manca grepfruit ca sa ajute fierea.

| andreea20012 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru răspuns, așa am sa fac…având prima sarcina nu prea știam de aceste stări dar oricum multumesc ca m-ai ajutat cu un sfat!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ți ai distrus viata, ala e amarul vieți tale, nu îți dai seama în ce situație groaznica ești

| andreea20012 explică (pentru RAY):

Un răspuns fără nici o explicație, ți-ai cam irosit timpul sa mai scrii…îmi pare rau pentru tine?‍♀️

| Brizbriz a răspuns:

Doctor, pare a fi de la bila/fiere, insa...
sa vomiti cand esti insarcinata e normal, totusi sa vomiti galben amar... nu prea, deci... neaparat doctor

| Floridori a răspuns:

Buna!
Deoarece sarcina in dezvoltare si schimbarile prin care treci, maresc presiunea la nivelul abdomenului, este afectata si vezica biliara.
Daca situatia persista mai mult de 72 de ore, ar fi bine sa iti vizitezi medicul pentru indrumari.

Multa sanatate si sarcina usoara!

| andreea20012 explică (pentru Floridori):

Multumesc frumos pentru răspuns!

| Supainstant a răspuns:

Este bila. Voma cu bila nu are o semnificatie deosebita, e ca voma obisnuita, doar ca presupun ca aveai stomacul gol