| Proprietar a întrebat:

Bună, ma numesc Loredana, am 20 ani si doresc sa raman însărcinată. Am 6 luni de relație si tot nu raman, am usturimi, arsuri si un lichid alb, arată ca brânză si are un miros urat.Din ce cauza sunt toate astea? Va rog mult sa imi răspundeți, ca mi-e frica sa nu am ceva si mai grav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa vizitezi de urgenta un medic ginecolog, pentru ca este o infectie destul de evoluata si nu-i indicat acum sa ramai gravida, ca-ti imbolnavesti copilul, transferandu-i infectia sau boala pe care o ai.
Tratamentul infectiei se face concomitent atat de tine cat si de partnerul tau de sex.
Cere medicului ginecolog tratament pentru amandoi si pana nu terminati tratamentul, nu faceti sex, ca sa va vindecati complet.

Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala care trebuie tratata in cel mai scurt timp. Nu stiu daca ea este cauza pentru care nu ramai insarcinata, este posibil, mai ales ca ai neglijat-o foarte mult. Dupa ce te vei vindeca (cu tratament recomandat de ginecolog) vei continua investigatiile pentru a vedea daca exista si alta cauza pentru care nu obtii sarcina (trompe infundate, probleme de fertilitate masculina, lipsa ovulatiei)

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inainte de a ramane insarcinata, ar fi normal sa faceti niste analize, atat tu, cat si partenerul.
Si mai ales, daca ai secretii atat de scarboase pe cat spui.
Nu inteleg de ce tii neaparat sa devii mama, dupa 6 luni de relatie, si o venerica.

| Crackman a răspuns:

O infectie

| Djadja20E8 a răspuns:

Exista o infectie vaginala trebuie sa te duci la un doctor