| lavilavinushmihaela95 a întrebat:

.ma numesc Mihaela am 34 de ani si de cateva zile ma confrunt cu o durere in partea stanga ce se lasa pe picior in jos si ma doare intruna. Am fost la medic si am facut toate analizele..medicii spun ca nu am nimic desi pe mine ma doare zilnic..va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ai dureri si medicii zic ca nu ai nimic...
Mergi la alti medici pana descopri cauza!

| lavilavinushmihaela95 explică (pentru Fatamuntilor):

Eu tocmai incerc sa va explic ca nu am fost la un singur medic ci la mai multi si degeaba. vreau sa spun ca am avut o saptamana si ceva in care zilnic mergeam la controale.

| helpme25 a răspuns:

Mihaela, ai dureri de spate in zona lombara, adica in apropiere de fese?
Durere iradiaza pina in degete? Ai simptome de amorteala?
Ce lucrezi tu? Te confrunti cu ridicatul de greutati, cu statul la birou fara pauze?
Daca ai nascut, cum s-a dezvoltat fatul?
====
Probabil o protuzie lombara, hernie de disc.winking

| lavilavinushmihaela95 explică (pentru helpme25):

Stau tot timpul in picioare 12 ore stau numai in picioare. vreau sa spun ma doare in partea stanga jos si durerea se lasa in picior pana jos la degete. deseori el amorteste. dar durerea nu inceteaza..am fost la o gramada de controale dar medicii spun ca nu e nimic ..nu gaseste nimic...

| lavilavinushmihaela95 explică (pentru helpme25):

Eu cred ca daca era hernie de disc medici ar fi descoperit la cate controale mi-au facut.

| helpme25 a răspuns (pentru lavilavinushmihaela95):

Dar ai facut un RMN? La ce medic ai fost?

| helpme25 a răspuns (pentru helpme25):

Daca durerea pleaca in picior si amorteste, este o problema neurochirurgicala.
Ce zici daca te indrept la un consult la medicul Leon Danaila?