| Tatyss22 a întrebat:

Buna...mă simt foarte pierdută. Nu înțeleg ce mi se întâmplă, sunt foarte confuza mereu, îmi e greu să mă concentrez la ceva și sa fac până la capăt, parca nu sunt stăpână pe propriile gânduri, uit mai mereu totul pana și trecutul încep treptat să îl uit. Încep să îmi pierd vederea destul de agresiv și sunt foarte îngrijorată. Îmi vin doar idei de plecare sau sinucidere sau sa ii abandonez pe toți si sa iau totul de la capăt. De câteva luni sau început toate astea și vreau să știu dacă a mai trecut cineva prin așa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au trecut mulți. Mulți au apelat la medic și s-au vindecat.

| dinaprilie a răspuns:

Anxietate, depresie, ate tulburaribde comportament, adhd? la ce varsta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te confrunți cu depresie și anxietate, anxietatea afectezeaza vederea prin simptome fizice care în termeni medicali se numește somatizare în anxietate.
Pierderile de memorie, confuzia și concentrarea sunt simptomele depresiei, asa se întâmplă când o depresie nu este tratata din pripa; afectează funcțiile cognitive ale creierului rezultând simptomele descrise de tine.
Îți sugerez sa dormi între 22:00 și 23:00 și sa te trezești la 07:00-08:00 AM pentru restabilirea melatoninei care de obicei se produce între 22:00-02:00.
Consuma nuci braziliene, ciocolata neagra, brânză și vin rosu, s-a demonstrat la universitatea yale de niște cercetători ca brânza și vinul rosu ajuta funcția cognitiva ce e responsabila cu atenția, memoria, și concentrarea. In rest sportul făcut regulat ajuta funcția cognitiva respectiv diminuează depresia și anxietatea pe termen lung.

| Teo29 a răspuns:

1. Du-te la oftalmolog la privat, cauta un medic bun.

2. Niste sedinte de psihoterapie cred ca te-ar ajuta foarte mult!

Cu cat faci aceste 2 lucruri mai repede, cu atat mai bine!

| Pnin a răspuns:

Și de ce nu mergi la medic? I don't get it

| yooshi a răspuns:

Mergi la medic, la psihiatru, terapeut, nu sta asa.

| daculliber a răspuns:

Du-te la medic până nu ajungi la suicid