| Iraravu3 a întrebat:

Buna, ma simt foarte singura si simt ca toti prietenii mei sunt niste falsi si nu ma simt în siguranta sa-i spun nici mamei mele ce am pe suflet si as vrea sa-i spun cuiva tot ce am pe suflet dar efectiv nu am încredere în nimeni si m-am saturat. Va rog nu ma luati la misto ca nu-i de gluma, ce sa fac?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

SIGUR gasesti in familie o persoana adulta de incredere!
Tatoneaza-le si vei gasi cineva!

| RAY a răspuns:

Dacă spui cuiva se va bucura de asta și re va bârfi în toată lumea,vezi tu nimănui nu ii pasa de alți, nimeni nu vrea sa re asculte, băieți care vor de fapt vor sex, fetele ca bârfă, nu te plânge nimănui decât mamei tale atât, părinți sunt sfinți, doar ei te iubesc cu adevărat sa știi și alte rude poate, dar nu fa prostia sa te plângi cuiva, pentru ca noua ne pasa doar de noi, interesele noastre, zero empatie

| Violleta2022 a răspuns:

Daca simti ca TOTI prietenii tai sunt falsi, de ce ii mai tii pe langa tine de prieteni?
fa-ti altii noi, altii cares a fie sinceri si buni cu tine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

Astfel de sentimente... sunt traite si simtite de multa lume, mai ales in zilele noastre.

Ce ai pe suflet? Ce te doare?
Faza cu prietenii pe care in consideri "falsi" este putin cam prea... tiparita, nu crezi? Chiar trebuie sa ii consideri falsi? Ce fac sa fie falsi? Sa zica secretele pe care tu le zici cuiva? Mna... ei fac ce vor pana la urma, la fel cum si tu faci ce vrei.
Daca fac ceva ce nu ar fi ok ca prieteni, atunci da... nu le mai spui atat de multe, dar nu inseamna neaparat ca nu trebuie sa mai tii legatura cu ei. Poate ca si ei au problemele lor si se cred neintelesi big grin

Legat de acea "incredere in ei" de care spui... ce ai face daca ai avea incredere in ei sa zicem?
Viata este prea scurta sa te strezezi din cauza prietenilor tai.

Deci revenind la prima intrebare, ce te supara? ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca suferi de pistanthrophobia. Ii poți spune psihologului scolii.

Maica-ta cu siguranță este singura persoana care te iubește indiferent de ce probleme întâmpini în viata, ea este comoara vieții tale și cea care ți-o dat viata și o avut grija sa îți fie mereu bine, cu siguranță te-ar asculta cu atenție și drag, și ți-ar da un sfat util având în vedere ca ea te cunoaste cel mai bine. Mata ta îți vrea cu siguranță binele, nu te va bârfi străinilor, nu te va judeca.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Mie imi pasa de tine chiar de nu te cunosc dacă vrei oricand poți să-mi scris te invit si la mine pe server pe discord stia linistiti si aglomerată stiu cum te simti si eu m-am săturat si scîrbit de oamneii falși... dacă vrei te invit la mine pe server pe discord eu cand am timp postez ce gătesc la locul de muncă si peste tot unde ma plimb cum dorești tu nu te oblig la absolut nimic bafta