| Hela a întrebat:

Buna! Medicamente anti pofta sexuala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
67 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un dus rece, sa nu lenevești dimineața în pat (se zice ca atunci se practica mult masturbarea), sa ai o viata activa, practicarea unui sport, care sa consume energia organismului (cand ajungi acasă frint, nu mai ai chef de sex). Niciuna din astea nu e un medicament, dar toate împreuna pot ameliora problema.

| Hela explică (pentru cristi202):

????

| cristi202 a răspuns (pentru Hela):

Poate nu crezi, dar poate fi un răspuns la întrebarea ta. Ca, altfel, un medicament nu exista.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru DracuIa):

Exista statistici care o zic. Mai informează-te.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru DracuIa):

happy Te contrazici singur:
"De ce m-aș informa?"
"Am cautat pe net"
Acum, care e adevărată?
Dacă nu găsești sensul informarii, de ce ai mai fi cautat pe net? happy

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Am trăit sa aud si asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un dus cu apa rece de cate ori ti se scoala pofta!
Ori ia: bromura sau andidepresive

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum sa ia bromura sau antidepresive? Vrei sa se aiba mari probleme mentale? Nici un doctor nu-i va da asa ceva, o va trimite urgent la psiholog cand aud de ce vrea, pentru ca e clar ca are probleme psihologice, ca de acolo vine.
Nimeni nu risca procese si altele pe o problema psihologice care nu tine de medici, ca de obicei la ei vin oameni care nu mai au placere si vor.

Si orice medic la fel va zice, unui om care e in ordine la computer, nu exista sa nu ii placa sa faca ssex.
E ca si cum zici "nu suport sa am placere", daca nu vrei placere, e clar ca ceva nu merge sus la procesor.

Sau poate sa se rezolve singura, si tot nu face ssex daca nu vrea, insa ea nu suporta sa aiba placerea aia de fapt, cred.

Zice ca nu i s-a raspuns la intrebare, i s-a raspuns.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu esti mult mai tanar sa stii asta, dar acum 40-50 de ani, la armata se dadea soldatilor bromura (in mancare sau bautura, nu stiu exact ), dar era o cantitate ffff mica si o faceau regulat, pentru a le potolii poftele carnale si a le domoli erectiile, ca sa se poata focusa pe militarie si statul in cazarma, numai cu barbati, pentru 1an jumate cat faceau armata terestra, sau 2 ani, pentru cei de la marina.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai da, stiam de bromura, dar e normal asa? Nu asta e problema la ea, ea are nevoie de tratament psihologic, ca sa nu ii mai fie scarba sa faca sex, nu incuraja dereglarea ei, nu e bine sa ii zici cum sa isi intretina dereglarea, trebuie sa o ajutam sa devina normala.
Ca asta ii dauneaza, nu poate avea o familie si nimic, devenind un om normal o sa ii fie bine in viata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mosotti):

Ca sa-ti potolesti poftele de sex nu ai nevoie de tratament psihologic, ci sa-ti cuplezi creierasul si sa sa te focusezi pe munca fizica sau intelectuala si sa te stapanesti, ca si bagatul in gura al mancarii este o pofta, dar suntem oameni inteligenti si putem sa decidem singuri ce facem.

Eu i-am dat varianta de folosire a bromurii fiindca stiam de ea, fiind folosita de armata romana pe scara larga, acum multi ani... initial nici macar nu am stiu ca-i fata, doar cand a spus ea 10 mesaje mai jos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apă minerală Buziaș.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce băieți buni avem pe aici, poate că se va face și coadă...

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai daca vrea sa scada pofta, nu inseamna ca baiatul e neaparat bun, haha.

| mentholinks a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru apreciere. happy

| Mosotti a răspuns:

De ce vrei sa scada pofta sexuala?!
Antidepresivele o scad, de ex Seroxat, Zoloft (sertralina), Cipralex (asta scade mai putin).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Soacra. Popa. Slujba de duminica.

| Hela explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am si nu frecventez

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Hela):

Pai apuca-te. Te duci la biserica duminica si stai o ora, iti moare pasiunea pe o saptamana intreaga... big grin

| relian a răspuns:

-Antidepresive ca Prozac, Zoloft.
-Anticonceptionale si astea reduc libidoul la femei.
-Antihistaminele si astea reduc libidoul.

Cel mai indicat este sa vorbesti cu un specialist, sa iti explice si eventualele efecte secundare, ori alte efecte pe termen lung.

Tu cauti sa nu mai vrei, alte femei ia Viagra, sa vrea laughing

| Hela explică (pentru relian):

Hai ca alte femei iau viagra daca e. Mentalitate de taran

| Hammurabi a răspuns:

Bromura de potasiu.

| doctorandus a răspuns (pentru Hammurabi):

Bromura nu se mai foloseste deoarece produce ceva similar cu psihoza (un fel de betie permanenta).

Https://www.healthline.com/......al-capsule

| mentholinks a răspuns:

Daca esti fata poate as putea eu sa-ti astampar poftele animalice.

| Mosotti a răspuns (pentru mentholinks):

E baiat, ca fetele n-au asa o pofta, barbatul cam are, din cauza niv mare de testosteron.
Iar daca e fata, nu s-ar plange de asta, caci oricat ofera, barbatu vrea, si gaseste f repede cu cine sa faca asta, chiar daca unii nu fac fata, asa ca de ce-si refuze fata placere mai multa?

Daca e barbat, e mai nasol, ca mai greu gaseste partenere sa faca mai multe partide.

| Hela explică (pentru Mosotti):

Sunt fata si nu suport sa ma gandesc la sex

| Mosotti a răspuns (pentru Hela):

De ce nu suporti? Pai asta e natura umana, daca te impotrivesti ai probleme.
Ca orice pastila care o iei, te poate afecta nasol pe altele.
De ex daca iei antidepresive, ca in general alea fac ce vrei tu, risti sa te dai peste cap si sa intri in manie si sa te mai trezesti si cu o tulburare bipolara pe cap care nu mai trece.
Mania este o stare de exaltare exagerata, si in general astia ajung in spital ca nu se mai pot controla.

Sau antipsihotice alea te ingrasa de nu te vezi urcand pofta de mancare si dand si sedare multe din ele, plus ca poate sa ai lipsa de emotii, sa nu mai vrei nimic, de ajungi pe strazi, ca uneori nici sa inveti sau sa muncesti nu mai poti.

Deci nu te juca, nu te juca cu natura ca ti-o iei.
Asa ca varianta e sa gasesti pe un baiat cu care sa faci asta, sau te vei distruge, alegi.

| relian a răspuns (pentru Hela):

Era bine sa fi fost frigida laughing asta daca spui ca nu suferi sa te gindesti la sex.
Uite cui da natura dorinta, uneia care nu-i curioasa, imparte si dzeu asta asa numa aiurea.
Cum zic tie trebuie sa iti dea frigiditate, nu te mai interesa niciodata sexul laughing exact ce cauti tu.

| Hela explică (pentru relian):

Mi am adus aminte de ce nu intreb pe TPU. Ca numai limitatii raspund doar sa se bage si ei in seama. Daca mintea ta nu poate sa proceseze asta, du te dracu si vezi ti de campul tau.

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Are mari probleme psihologice, de acolo vine, a avut o trauma in trecut si de acolo vine, ori in copilarie, ceva s-a intamplat.
De ex putea sa auda ca ta-su a prins-o pe ma-sa ca l-a inselat deci ca a facut sex, si ala s-a luat de ea, a batut-o, asa ca in mintea ei s-a putut forma "sexul e rau, daca faci sex sufar dupa aia", ca asa functioneaza traumele psihologice, la nivel inconstient.

Nu e curioasa din cauza la acest blocaj, si oricum se poate mmasturba daca nu vrea sex.

Dau un caz in psihanaliza, una, la adolescenta tasu o tot facea ccurva pe fi-sa, ca era asa sau nu, nu stiu, ea zicea ca era nu era asa si el o banuia ca ar face ce face.

Mai tarziu era destul de grasa, avea o pofta de mancare exagerata.
La un moment dat i s-a recomandat psihanaliza, probabil avea si alte probleme.
Si in terapie s-a aflat ca era asa ce era in inconstient:
"mananc ca sa fiu grasa, sa nu mai fiu frumoasa ca sa nu mai pot fi ccurva si sa nu mai ma faca nimeni asa".
Si ca sa se intample asta, ea constient simtea doar ca are pofta mare de mancare.
Deci creieru asta e tampit de multe ori.
In final s-a rezolvat, si pofta de mancare aia s-a dus.

| Hela explică (pentru Mosotti):

Esti bolnav, omule

| Mosotti a răspuns (pentru Hela):

De ce sunt bolnav? Argumenteaza daca poti.
Eu ti-am zis serios care e treaba si ce poti sa faci, nu ai nici un motiv sa zici ca-s bolnav, nu am facut misto, nu am ras de tine, nu nimic.

| Mosotti a răspuns (pentru Hela):

Tu esti bolnava din pacate, si fara specialisti, nu scapi, constientizeaza asta! Nu mai face pe altii bolnavi aiurea cand ti se raspunde civilizat si detaliat, ceva ce ti-ar zice oricine si medici si nemedici, fugi de adevar dar nu te ajuta.
Ai avut o agresiune sexuala poate in viata ta, sau ai avut in familie incidente cumva care le-ai vazut si de acolo trauma.
Sau ai vazut altundeva o agresiune sexuala si deci te-a traumatizat.
De acolo vine.
Te deranjeaza ca ti-am zi adevarul.

Cineva iti zice adevarul, invata din asta si ia masuri, nu fugi, si ca sa vezi ca ala zice adevarul, verifica la specialist.
Tu faci ce vrei insa, eu ti-am zis de bine.
Plus ca mai ai si alte probleme psihologice, faci bolnavi pe altii nejustificat doar ca te pun fata in fata cu adevarul.

Asta e, ramai cu bine.

| Hela explică (pentru Mosotti):

Nu am spus ca toti sunt limitati. Dar daca nu stii despre ce e vorba, nu comentezi aiurea. Eu am cerut raspunsuri la o intrebare, chiar crezi ca am nevoie de mistouri?

| VoidEternal a răspuns:

TPU never fails to surprise...

| Brizbriz a răspuns:

Doctor
NU se da asa ceva fara reteta
totusi poti sa mergi la farmacie si sa intrebi, nu ai ce pierde

sau, daca esti fata, faci sex cu unul urat si cu bube si ti se taie... DE TOThee hee

| oglindasultanului a răspuns:

Se trateaza, cu...dezamagire. N-o s-o mai simti.

| StrongHeart a răspuns:

Ciuperci halucinogene, o sa fii prea ocupata cu numaratul spiridusilor si a zanelor zburatoare ca sa te mai gandesti la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antidepresivele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O boala cu transmitere sexuală și se rezolva laughing

| timidu89 a răspuns:

Stiu ca exista de crescut pofta si la femei pastile. Probabil si de scadere trebuie sa fie ceva. Antipsihotice si antidepresive nu iti da nimeni fara reteta. La femei poate nu au efect medicamentele alea deloc. Difera reactiile adverse, unii pot sa aiba pofta normala si unii mai deloc am auzit. Dar eu zic sa nu iei asa ceva nici in joaca. La ine nu ar fi o problema sa am o pofta nebuna tongue Nu te condamn, ai tu motivele tale sa nu doresti o pofta sexuala nebuna.

| Mosotti a răspuns (pentru timidu89):

Nu exista pentru scadere, ca nici un om normal nu o sa vrea asta!
De aia nici nu exista medicatie special pentru asta, ca nu se cere pe piata.

Antipsihotice, antidepresive ar rezolva problema poate, desi la unii astea urca pofta de ssex, culmea, mai rar, dar se intampla.
Insa daca le iei fara sa ai boala, te pot deregla grav.
Si asa antipsihoticele au efecte secundare unele destul de neplacute si la aia cu boala, damite asa aiurea.
Plus ca nici un medic nu ii va da asa ceva, cand aude ala, se va abtine sa nu rada, si o va trimite imediat la psiholog.
Si evident ca il va face si pe ala bolnav cum a zis de mine, doar ca o indruma sa se duca unde trebuie.

Si nu i-ar da pastile de alta boala chiar daca nu ar face rau, pentru ca nu sunt specialistii de acord cu abordarea asta. Li se pare ca are mari probleme care trebuiesc rezolvate la psiholog, si asa vor aborda problema.
De ex daca dai antipsihotic in doza pentru schizo, si se intampla ceva, dupa aia il verifica aia sa vada dosarul ca ea a avut boala.
Altfel o sa dea de dracu ca de ce i-a dat daca nu are boala.

Si atunci..va ramane cu problema si se va lupta cu de fapt sa o zicem pe corecte, cu efectul dereglarii ei psihologice (ca nu are boala psihica).
Si uite asa va suferi mereu. Mai in colo nu va putea avea familie si nimic, chestii pe care si le va dori poate mai in colo, chiar daca acum nu, si asta e.

| timidu89 a răspuns (pentru Mosotti):

Unele poate sa urce pofta, dar unele o scad grav de tot. Si nu la 2-3 pacienti, poate la 9 din 10 daca nu 10 din 10. Daca e pofta mare nu vad o problema, o poti stapani facand din cand in cand. Doar nu e nevoie sa o faci zi de ziwinking Ce barbat ar prefera sa nu mai faca deloc decat sa fie tot cu ea bat toata ziua? laughing)

| Mosotti a răspuns (pentru timidu89):

Pai da, de aia zic ca scarba ei de a face sex, e o anormalitate, adica "mi-e scarba sa am placere", asta e clar ca nu e in ordine.
Poate o fi un masochism, nu stiu, dar si ala tot din probleme psihologice vine.
Pai daca 99, 999999 % din glob vrea sa urce placerea, si ea vrea sa o blocheze, nu e clar care are probleme?

| timidu89 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu stiu, dar ei poate nu i se pare firesc. Sunt si oameni diferiti, greu de inteles. Si eu zic ca nu e normal sa iti infranezi poftele sexuale, bine o perioada e de inteles, dar nu pe termen lung sau nedeterminat. Fiindca vine ziua cand nu o sa mai vrei sau nu o sa mai prea poti face fata fizic. Fie ai libidoul foarte scazut. Sunt si care le e rusine sau li se pare anormal sa se atosatisfaca, aici ma refer la fete care nu si-au inceput viata sexuala. Cad in capcane de disperare sau curiozitate, se considera ciudate sau anormale fiindca sunt virgine. Nu e o boala sa fi virgin. Le e greu sa vada cupluri si sa auda ca mai toate o fac sau au facut-o. E normal, te simti naspa si ciudat daca esti singur/a si sa vezi diverse cupluri cum se saruta sau se tin de mana.

| Mosotti a răspuns (pentru timidu89):

Pai majoritatea oamenilor cu probleme psihiatrice sau psihologice zice ca e firesc ce au, dar nu e asa.
Ba e f usor de inteles, nu e greu deloc, fata are o problema si aia e.
Nu am inteles niciodata de ce sa iti fie rusine fie fata/baiat de te faci singur.
Eu o fac de copil si nu mi s-a mai parut anormal.

Cum sa fie firesc sa fugi sa ai placere, aici nu suntem diferiti, toti vrem.
Iar cine nu vrea, are probleme, ca nu exista motiv din punct de vedere al unui om okey, pentru care sa fugi de placere, cine fuge, are probleme, ca ii e rusine, ca nu, dar are probleme.
Ori e masochist acel om, dar masochismul ala e insusi o problema.

| Hela explică (pentru Mosotti):

Numai pe asta cu bolile psihice o tii. Esti cumva medic sa iti dai cu parerea despre cat de bolnava sunt sau care ii treaba?

| stefiiii3 a răspuns:

Mult sport.

| Hela explică:

Nici un raspuns n am primit la intrebare. Dar ii ok, toata lumea s-a simtit bagat in seama, sper rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru Hela):

E corect ca unii fac misto si nu este frumos.

Mai bine te duci la psiholog si zici asa (o zic f serios, nu fac misto):

"Mie nu imi place sa fac sex, nu suport", si acela isi va da seama ca ai avut o trauma in trecut si de acolo vine, si te va rezolva cu terapie, ca asta e o problema psihologica, tu zici ca nu, si nu te vei duce, dar eu zic ce trebuie facut, nu exista alta cale.
Si psihologul va intelege problema si va incerca sa te ajute.
Solutia nu e sa blochezi ceva ce vine dintr-o problema psihologica, ci sa rezolvi acea problema.
Nu ai alta solutie daca vrei sa fi sanatoasa fizic si mental. Trebuie sa constientizezi ca, clar nu e in ordine ce simti.
E ca si cum eu zic "nu suport sa fiu bogat" desi is amarat, e clar ca am o problema.

Si mai ai o solutie, sa te rezolvi singura daca nu ai chef de sex cu cineva, deci sunt solutii decat sa te dai peste cap cu chimicale. Ai mana, ai jucarii sexuale, etc.

Pai nu ai ce raspuns sa primesti! Si nici medicii nu o sa-ti dea nimic, ca este f riscant si nu vor sa raspunda penal la o adica pentru asta, vor rade cu gura pana la urechi.

Iar daca minti ca ai depresie ca sa-ti dea antidepresive, poti sa ajungi la balamuc daca esti sanatoasa si nu ai nevoie de ele.

Ti s-a raspuns la intrebare, si eu ti-am raspuns, ti s-a zis ce taie pofta de sex.
Citeste atenta.
Bromura cum ti-a zis doctorandus, da psihoza, beatitudine, deci nu merge.

Deci antidepresivele, antipsihoticele si bromura.
Eu ti-am explicat riscurile la primele doua, pe care le stiu si medicii.

SI am uitat, daca te uiti pe prospectul antidepresivelor, undeva scrie ca la unii urca pofta de sex! Deci...ai mare grija. Mai rare cazurile dar sunt.

Sau mai e o solutie, du-te la spital sa-ti scoata ovarele, ca alea produc estrogen si progesteron, si daca le scoti, nu mai ai libido. La femeile cu endometrioza li se scot alea daca e cazul, tot asa, nu glumesc,
Dar daca le zici la aia de ce le scoti, te dau afara din spital, si te trimit la psihiatru sau psiholog. Ca oricum nu ti le scoate daca nu ai nimic.

Uite un om fara probleme:

https://www.tpu.ro/......a-mentala/
Am zis sa nu exagereze ca poate avea epuizare si oboseala, dar zic ideea in sine, asa arata un om okey si psihiatric si psihologic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hela):

Ia de mai citeste odata raspunsurile noastre, ca sunt multi care-ti spuneam sa faci un DUS cu APA RECE, care te scapa instantaneu de pofte sexuale.

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Ți se pare ok sa o faci nonstop? Și cand mai maninci, cand mai dormi, cand mai lucrezi, cand îți mai trăiești viata? A, viata e doar sex pentru tine... Asa se explica ce zici. Dar nu înseamnă că e ceva normal. Orice medic, orice psiholog, îți va spune ca excesele nu sunt bune.

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Eu nu am zis sa o faca non stop, eu am zis ca e absolut anormal, si orice medic, psiholog o sa zica asta, sa iti fie scarba sa faci sex.
Sa faci normal ca orice om, nu exagerat.
Nu am zis ei de excese, unde am zis? Da citat de aici de la intrebarea asta.

La ea este un blocaj psihologic.

Ca am vazut cum este excesul, mi-a dat medicu niste pastile (Aurorix) de depresie si nu mai puteam frate. Aveam o pofta de m-a spart, crede-ma ca ziceam "IARA vine?", simteam excitatia aia ca venea si deja ma obosea, irita faza.
Deci ai dreptate, nu e normal sa o facem exagerat, dar nici deloc.
Dar nici nu ajungi sa o faci exagerat, ca te opresti singur, ca-ti zice corpu ca nu e bine, oboseala, epuizare, etc.

Aaa, daca facea sex exagerat da! Atunci era ceva normal sa ceara scaderea libidoului, dar nu de asta e vorba.

Orice psiholog o sa zica ca scarba asta de a face sex vine dintr-o trauma care trebuie rezolvata, caci altfel suferi enorm in viata, ramai izolat, nu iti faci familie, etc, nu e asa simplu.
In general asta vine in urma unei agresiuni sau tentativa de agresiune sexuala, insa nu numai, pot fi si alte motive.

I-am zis si Violetei, noi nu trebuie sa-i incurajam problema ei psihologica, ci sa o facem sa si-o rezolve, ca altfel o condamni la izolare si asta o va durea mult chiar daca acum zice ca nu o intereseaza, vine vremea cand va vrea o familie, pai cine sta cu cineva care nu vrea sex?! Mai ales barbat.
Si nu e ok sa ii dam metode cum sa-si intretina problema. Ca ce faci, bagi antidepresive, alea o sa-ti faca rau daca nu ai boala, te pot baga in manie de te ia dracu si aterizezi direct in spital. Unele mai dau si diabet e posibil, mai urca si pofta de mancare, de te distrugi de tot.
Asta e sfat? Adica cum sa blocheze efectul unei afectiuni?
Sau nu mai bine tratam afectiunea?

Tu nu vezi ca n-a inteles nimic? I s-a raspuns si de catre altii ce s-ar putea face (desi eu am explicat ca e f riscant, ca te f pe alte parti niste pastile care le iei desi nu ai boala respectiva), si ea a zis ca nu i s-a raspuns?!
Dupa ce i-am raspuns destul de serios mai sus si explicat (fara a instiga deloc la excese), ea ma face bolnav.
Deci ne vede pe noi anormali, fie ca ii explic ce trebuie, fie ca i s-a raspuns si zice ca nu i s-a raspuns la intrebare.

| Hela explică:

Daca nu va duce capul sa intelegeti, vedeti-va de treaba voastra. Nu v-am cerut sa ma comparati cu alte femei. V-am cerut o solutie la problema mea, daca nu stiti. vedeti-va de treaba

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Hela):

OK, vrei o solutie la problema. Detaliaza atunci problema. Virsta, regim de viata in general, aspiratii/planuri de viitor, caracteristici fizice. Nu, nu intreb ca sa te ia careva de nevasta, ci ca sa ne putem forma o imagine de ansamblu.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E f simplu si a zis-o, ii e scarba sa faca sex, nici nu conteaza varsta, regim de viara, aspiratii, etc. Poate sa zica ce ai intrebat, dar nu va zice. Lumea i-a raspuns si ea zica ca nu i s-a raspuns.
Si e f clar, asta vine dintr-un blocaj psihologic care trebuie rezolvat.
Ptr ca asa or sa zica toti specialistii, eu cam sunt pe domeniu si stiu ce zic.

Dar nu ca zic eu, sa se duca la psiholog sa se convinga.
Ptr ca daca nu e ajutata sa scape de problema, in viata va avea de suferit, ca asta nu ii va permite sa faca o familie, un copil, chestii pe care si le va dori poate mai tarziu.
O sa zica acu ca nu o intereseaza, dar nu e chiar asa. Multi au zis asa, si mai tarziu vroiau si familie si copil.

Si multi in loc sa o incurajeze sa-si rezolve problema, ii spun cum sa opreasca efectul problemei, asta nu rezolva problema!
Mai ales ca nici un medic nu ii va da ceva pentru asta, si ei vor considera problema si o va trimite la psiholog.
Nu o va incuraja mai departe sa-si tina vie problema.

Nu o sa-i dea ca e f riscant sa dai niste medicamente cand omul nu are acea boala. Chiar si cand are, medicatia aia are tot felul de efecte secundare neplacute, damite daca n-are boala.

De aia nici nu exista medicamente in mod special care scad libidoul, ca 99 % din oameni nu vor asta, nu exista motiv sa scada libidoul.
Iar la aia care-l au mai mare, aia isi rezolva treburile cumva, fie singuri, fie cu o partenera/partener sau mai multi, dar in nici un caz nu i se da medicamente pentru asta.
Oamenii in general vor invers, sa aiba placere cat mai intensa, vor erectie, si culmea, medicii nici pe astia nu prea pot sa ii ajute.

E ca si cum eu ma dau cu capu de pereti si intreb cum sa fac sa nu mai doara, si voi imi ziceti tot felul de metode, in loc sa ma trimiteti la specialist sa ma faca sa nu ma mai dau cu capu de pereti.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Meh, scirba. Pai puii mei, poate da numai peste dubiosi, nu stiu ce sa zic. Da' totusi... pana la urma solutia simpla si din scurt e ce ai zis si tu, mersul la pisicolog.winking

| Annabelle2002 a răspuns:

Buna. Antipsihoticele si antidepresivele scad mult libidoul. Stiu de la un verisor care ia, nu din voia lui.

| Hela explică (pentru Annabelle2002):

Trebuie reteta la ele laughing

| Annabelle2002 a răspuns (pentru Hela):

Da, oricum nu stiu cum functioneaza sau daca e adevarat ca am luat si eu o data si imi venea sa sar in sus de ce excitata eram. laughing

| timidu89 a răspuns (pentru Annabelle2002):

Sa nu scada deloc, aia e mai grav. Adica sa vrea omul sa faca ceva si sa nu il ajute, ori sa il lase in plin act erectia.

| timidu89 a răspuns (pentru Annabelle2002):

Functioneaza, nu e de ras sau luat in gluma. Depinde si de gramaj poate, ca iei o data nu cred ca are efect. Pe termen lung afecteaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru Annabelle2002):

Pot confirma