| Iosefina5 a întrebat:

Buna.Menstruatia poate intarzia din cauza unor anumite vitamine luate in exces?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice pilulă luată în exces perturbă organismul, dar ca să perturbe menstruația, ai nevoie de cantități prea mari, care vor provoca alte daune. înainte de aceasta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Legenda spune ca, cica, poti sa faci overdoza si de vitamine
dar eu NU am auzit NICIODATA nici un caz, si pana nu vad, nu cred

cat despre menstruatie, cu atat mai putin nu am auzit niciodata de probleme date de vitamine

| zilog a răspuns:

Numai dacă ești insărcinată!
vitaminele nu prea au cum sa faca chestia asta pe care o spui tu aici

| Vântulalb a răspuns:

Nu.
Doar daca esti insarcinata.

| ElenaElla92 a răspuns:

Medicul iti poate stabili exact motivul declanșării neregulate a menstruatiei în urma unor analize. Mie una nu mi-a venit nici 3 luni si dupa mi-a venit de m-a ținut o lună continuu, si nu e prima dată când pățesc asta, deja ma obișnuisem cu fazele astea dar nu e de stat, eu una am trecut prin n si n medici si faza amuzantă e ca toti au fiecare câte un diagnostic diferit si faza de plâns e ca zeci si zeci de milioane am băgat numai la clinici private să îmi rezolv cauza si inca tot ma aflu in cauza si tot prin medici trec. trebuie să mergi la medic indiferent de situatie ca sfaturile online legat de sănătate sigur nu te ajuta.