| xLaLaX a întrebat:

mergeam spre banchetul prietenului meu. la "Bradet"[suceava]. si am dat de un pui de catelus. mic. cred ca are vreo 4 luni. si l-am luat acasa si nu stiu ce are l'am dat cu praf de purici. dar se scarpina si schiorlaie laughing incontinuu si am observat ca are niste pete galbene pe corp sper ca n-are raie. I don't want to see ajutor p.s i-am facut si baita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| biwltyad a răspuns:

Daca avea raie, luai si tu pana acum, deci nu.
poate fi alergie, la mancare, pudra, poate fi la orice
dar poate avea si o boala de piele,
mai bine du-l la veterinar!

| 69dacăvrei a răspuns:

Du-l la vederinar

| bossnick123 a răspuns:

Poate fii de la sampon? nu stiu...hmm...poate!?

| xLaLaX explică (pentru bossnick123):

Se scarpina si "scheuna" si alerga, din inainte sa-i fac baie. straight face!

| Pooc a răspuns:

Si eu sunt din suceavaa happy. asa, deci fai baie cu un sampon. pune-i zgarda de purici si daca nu merge nici asa dul la un veterinarwinking!

| xLaLaX explică (pentru Pooc):

Mda, am fost la veterinar, si o spus ca are matreata. =)!