| Anaa939839393 a întrebat:

Mi-a aparut azi o besica langa anus care ma doare cand o ating si putin cand merg, ce-ar putea fi? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Hemoroid, ce varsta ai? Te doare si cand faci treabă mare?

| Anaa939839393 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 16 ani, deocamdată nu am avut nevoie la toaleta, ca sa stiu daca doare, dar daca doare ce poate fi?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anaa939839393):

Hemoroid extern ai, si ăla doare cand faci treaba mare ca atunci fortezi intestinul, vezi ca constipatia agraveaza hemoroizii, sa maninci multe ciorbe sa bei lichide sa te hidratezi, si sa mergi sa faci colonoscopie sa vada medicul daca este de operat sau se vindeca cu cremă, poti cumpăra de la farmacie cremă anală ultra proct care este specială pentru hemoroizi, de cît timp ai aceasta problemă?

| Anaa939839393 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost la toaleta si nu m-a durut deloc nici cand m-am asezat pe toaleta (adica ca m-am asezat jos)

| gabicoo a răspuns:

E vorba de Hemoroizi!
Cumpără de la farmacie Procto-Glyvenol cremă și Ultraproct supozitoare.
Crema e pentru hemoroizii externi iar supozitoarele sunt pentru hemoroizii interni. De regulă hemoroizii externi sunt însoțiți și de cei interni de asta am recomandat ambele medicamente!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi o formațiune hemoroidala, mergi la un proctolog să te consulte, sau poate e un furuncul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăsta e un prim semn de hemoroizi. Intreaba la farmacie despre o crema pentru hemoroizi. Daca se agraveaza mergi la un medic