| emarilisa a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia, trebuia sa-mi vina pe 26 februarie si nu mi-a venit, pe 26 cand trebuia sa-mi vina am avut niste scurgeri maronii cu sange, care au continuat cateva zile. Am facut un test de sarcina acum cateva zile a iesit negativ. Credeti ca l-am facut prea repede? Am si o infectie urinara, dar din cate am inteles nu are nici o treaba cu menstruatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cate zile a trecut de la ultimul act sexual? a fost unul protejat?
Infectia si raceala intarzie cm.
Asa ca, daca au trecut 14 zile de la actul sexual, poti face testul.
Daca nu, cere sfatul si parerea medicului de familie.
O zi buna happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, acele "scurgeri maronii cu sange" au reprezentat menstruaţia din această lună - fiind vorba de o dereglare hormonală!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......multumesc/

http://www.tpu.ro/......ar-emotii/

Toate cele bune!

| emarilisa explică:

Dar poate fi vorba de o sarcina?

| caramela a răspuns (pentru emarilisa):

Orice este posibil.
Dar daca au trecut 14 zile de la ultimul contact si testul a iesit negativ, inseamna ca problema este de alta natura, si trebuie sa ceri sfatul medicului!
O zi buna happy

| emarilisa explică:

Cand am facut testul trecuse 9 10 zile

| emarilisa explică:

Crezi ca ar mai trebuii sa fac un test sau nu?