| ElenaaaR a întrebat:

Mi am făcut acum 4 zile găuri in urechi, cu pistolul și mi s au umflat rau urechile, cel puțin in urechea stanga nici măcar nu se mai vede Cercelul la cât de umflat e și de durere nu mai zic, abia dorm și asta numai pe spate. Am fost la medic mi-a recomandat TRIDERM unguent, azi am început sa ma dau cu el, dar mie mi se pare ca e ceva mai complicat și îmi e frica. A pățit cineva sau știe ceva ce m ar putea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RainbowD a răspuns:

Salut. Eu știu că găurile se fac în saloane, iar acul neapărat sa fie sterilizat. Nu știu în ce măsură ai ținut cont de lucrul acesta. Probabil să fi făcut o infecție. Dacă tot ție așa de frică eu ți-aș recomanda să mergi la urgențe, pentru ca medicii de acolo să-ți pună un diagnostic clar. Pentru a te liniști.