| alexandra85680 a întrebat:

Mi-am făcut gaura în cartilaj (acum o săptămână). Ma doare foarte tare, primele zile nu m-a durut asa tare, acum ma soare și parca e puțin umflata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Administrează-ti câteva zile, de preferat 4-5 zile, antibiotice pe cale orala(pastile). Pentru ca sunt șanse sa ai infecție și se poate extinde, iar de aici se poate ajunge repede la septicemie, ceea ce nu îți doresc! Îți doresc succes și însănătoșire grabnica!

| LadyDee89 a răspuns:

Te referi la cercel? te-ai lovit, sau noaptea ai dormit pe partea aia! si eu mi-am facut si de la bijuterie mi-a recomandat sa ma spal cu ceai de musetel! sper ca ai cercel medicinal sau cel putin de aur! celelalte metale coc