| InVisible99 a întrebat:

Buna,
Mi-am facut un vaccin zilele trecute si vad ca acum acea zona s-a intarit.E ceva de care sa-mi fac probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi, este o reactie postvaccinala care dispare in 2-3 zile. Eventual aplica local comprese cu apa rece.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu te impacienta, este o reacţie normală a vaccinului.Multă sănătate!

| victorandrei a răspuns:

Poate dura si o saptamana sa stea locul sensibil la atingere sau cu durere. Stai linistita.

| BlueLifeOfficial a răspuns:

Nu e ceva de ingrijorat...
Daca vezi ca nu iti trece in cateva zile ar fi bine sa consulti medicul specialist.