| NEbuna69 a întrebat:

Mi-am zgariat ochelarii pe dinafara. Nu e foarte mare dar ma deranjează. Nu as vrea sa ii schimb si nici lentila ca sunt destui de scumpi. Se poate face ceva? Exista vreo solutie ceva sau cineva care ma poate ajuta? Am incercat cu spirt/parfum si degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pe viitor: doar lentile de sticla sau de mineral.

| acerr a răspuns:

Daaaa exsista
faci o pasta groasa, pui cam 2 3 linguri d ebicarbonat si apa putina,tot amesteci si pui picaturi ca la maioneza, trebuie sa se diz dar sa ramana graosa, apoi aplici pe lentile, si lasi cam un minut, clatesti si sunt ca noi, deci eu am facut si e f bine