| AnaMar10 a întrebat:

Mi s-a înfundat o ureche dupa ce m-am lovit la cap. Ce e de făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa mergi la urgente, pe sectia de ORL.

| WhiteLife a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru trimitere la specialist, apoi consult ORL.

| NotNamed a răspuns:

Sa il desfunzi =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ai lovit rău la cap? Capul te doare? Daca da, mergi și la ORL și la neurologie, cu cât amâni cu atât se poate agrava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai asigurare medicala mergi la medic de familie sau la spital sa te verifice putin
Lovitura la cap nu trebuie lasata sa treaca singura ca multi au murit brusc fara sa stie de cheaguri si altele
Nu o zic sa te sperii dar e bine sa fi precauta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai aia inseamna ca s-a schimbat presiunea intracraniana. Asa ceva e extrem de periculos poate sa fie anevrism

| AnaMar10 explică (pentru anonim_4396):

Am mai pățit asa. Am fost la orl si nu era de la cap. Am probleme cu trompa lui Eustachio.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMar10):

Pai ce are? E ingustata?

| InOrOut a răspuns:

Trage aer in piept, strange-te de nas sa nu iasa aerul prin nas, inchide gura si incearca sa scoti aerul si ti se desfunda urechile. La fel faci si cand cobori repede un deal de ti se infunda urechile.

| neludana2000 a răspuns:

Urgent la medic e capul fundului de otita