| andreea_9339 a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul, mi-a întârziat 2 zilr am dureri in partea de jos a burții, si săptămâna trecută am făcut dragoste neprotejat, dar ieri am făcut un test de sarcina si a iesit negativ, sunt sau nu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenisaMariaB a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa minim 14 zile. te dor ovarele probabil din cauza unei raceli sau a unei deregari hormonale si din cauza asta poate sa-ti si intarzie menstruatia. cel mai bine, pentru siguranta ta fa un control ginecologic. nu cred ca esti insarcinata, oricum daca nu si-a dat drumul in tine.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerile resimtite de tine in aceste momente nu sunt similare cu semnele/durerile premenstruale obisnuite adica cele care prevesteasc iminenta inceperii menstruatiei? Daca prevestesc menstruatia este bine, dar daca sunt de alta natura si anume medicala atunci ar fi indicata o consultatie medicala sau ginecologica.Pentru ca testul sa aiba un rezultat corect in mod normal acesta se face doar dupa trecerea a minim 21 de zile de la ovulatie sau de la ultimul sex.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu avea cum sa iasa altfel testul, se face la 21 de zile dupa contactul sexual. Mai asteapta putin si dupa il refaci, poate sa fie o mica intarziere.