| IlariMia a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac. De câteva zile ma doare foarte tare in partea dreapta, jos. mi-e greata, ma doare piciorul drept, capul. Tot odată am si răcit foarte tare..Si am o tuse foarte rea. De aceea mi-e frica sa merg la doctor. Mi-e teama ca să nu am apendicita si sa trebuiască sa ma operez pentru ca am auzit că te deranjează foarte tare tusea la cusătură operației. Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Mergi la doctorul de familie pentru un control cat mai repede. El te va apasa in zona respectiva si iti va apune daca e vorba de apendic. Nu trebuie sa-ti fie frica, trebuie sa stii cat mai repede. Si eu am fost la un control de genul si nu a fost apendicita. Du-te cu incredere cat mai repede!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic si nu te juca! Daca o iei din vreme nu este grava operatia. Eu am patit-o foarte rau dar nu vreau sa te sperii.