| MaraMadalina1888 a întrebat:

Buna,nu stiu cum sa explic. Nu imi simt buzele, adică mai mult pielea se langa buze. Simt ca e strânsă dar nu e si nici buzele nu le simt prea mult.A aparut si un coș, iar partea de sus e putin rosie.De o zi e asa, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai facut injectii in buze cu acid hialuronic, sau ai folosit vreo metoda sa le maresti, sau sa le schimbi culoarea?
Ai folosit cumva vreun ruj, ieri sau acum 2-3 zile?

| MaraMadalina1888 explică (pentru Violleta2022):

Am 14 ani deci nu.Am folosit un strugurel de buze de la Dove

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaraMadalina1888):

Poate era deja expirat strugurelul si ti-a iritat buzele.

| MaraMadalina1888 explică (pentru Violleta2022):

L am luat cu 2 zile in urma...

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaraMadalina1888):

Depide de unde l-ai cumparat. Fiindca sunt produse expirate care inca stau pe rafturi prin magazinasele de cartier si vandute copiilor, care nu se uita niciodata la data expirarii.
Am uitat sa-ti spun de alergie.
Este posibil ca unul din produsele folosite in strugurel sa-ti faca alergie, asa s-ar explica cumva si reactia de usturare/iritare a buzelor.