| anonim_4396 a întrebat:

Nu sunt in tara si va rog fara rele.
Iau anticonceptionale novynet continuu de 7 luni. Pe langa astea mai iau purificat care mi le-a recomandat doamna de la farmacie, un fel de aparator al ficatului.
Am inteles ca trebuie sa intrerup dupa un anumit termen anticonceptionalele. Este adevarat? Cand ar trebui sa le intrerup si cat exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| laSoledad a răspuns:

Dar de intrerupt, tu stii de ce ar trebui sa le intrerupi? Esti constienta de ce?

Daca vei raspunde la intrebarea mea ca da, esti constienta de ce, urmatoarea mea intrebare este: erai de asta constienta cand ai luat timp de 7 luni intregi de zile anticonceptionale si ti-ai afectat corpul si cu medicamente no-name precum purificat?