| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare pentru fete. Astăzi am observat la intrare in vagin pe o parte și pe alta că mi-a aparut ceva alb. Credeti ca poate fi candidoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Secretiile albe sunt normale daca nu prezintă aspect brânzos, mancarimi, durere sau miros urat

| Hahahaihui a răspuns:

Spune o prietenă că va trebui să observi dacă acea pată albă a lăsat urme la întrarea în vagin pentru a depista de unde a apărut, ca ulterior cu probele duse la poliție să deschidă o anchetă pentru a afla intenția, perioada de ședere și dacă are viză valabilă... aparent este suedeză, norvegiană ceva, fiind albă; primul indiciu și cel mai folositor pentru a deschide ancheta.